svetloJak na osvětlení koupelny?

Při rekonstrukci koupelny nesmíme zapomenout ani na osvětlení!

 

Stejně jako v ostatních částech bytu je nejlepším osvětlením denní světlo. Právě z těchto důvodů by měla být koupelny projektována a realizována tak, aby měla přirozený zdroj světla, v nejlepším případě okno. To nám vyřeší i otázku větrání. Další možností je využití světlovodu.

 

dscf8043Existují různé možnosti, jak vybavit koupelnu zdroji umělého světla. Správné osvětlení by se však mělo skládat ze dvou částí: hlavní osvětlení a osvětlení prostoru u zrcadla. Hlavní zdroj světla by měl prostor osvětlit do posledního koutu. Světlo by přitom mělo být příjemné, teplé a měkké, ale nemělo by oslňovat. Všeobecně platí, že světlá koupelna se osvětlí lépe než koupelna tmavá.

Jako hlavní osvětlení používáme nejčastěji stropní svítidla. Ty mohou být různých tvaru připevněny přímo na strop, případně v podobě bodových svítidel do něj zapuštěny. V případě malé koupelny, které nejčasteji nacházíme v bytových jádrech, může být hlavní osvětlení na stropě nahrazeno světlem u zrcadla.

 

bodovkaPro každodenní úpravu tváře je důležité kromě kvalitního zrcadla také i jeho správné osvětlení. K tomu patří jednotlivá osvětlovací tělesa nebo zářivková světla se světlem v teplé bílé barvě, pří kterých obraz tváře v zrcadle vypadá stejně, jako při denním osvětlení. Důležité je, aby takové světlo bylo bez rušivých stínů a nevytvářelo oslňující efekty. Rovnoměrného rozptýlení světla v koupelně dosáhneme překrytím světelných zdrojů opálovým sklem.

Nic také nelze namítat proti dodatečným dekorativním světelným prvkům, díky kterým můžeme vyvolat v koupelně příjemnou náladu, jedinečnou atmosféru a zajistit také harmonii jasu a intimity.

Kontaktní informace
  • Baumistav s.r.o.
  • Ing. Michal Baumann
  •  
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • IČ: 04827180

Potřebujete pomoc? Napište nám!
E-mailová adresa:
Vaše zpráva:
Opište, prosím, kód:
pwxch