povoleni2Jaké povolení pro rekonstrukci koupelny?

Plánujete přestavbu koupelny a nevíte jaké povolení je potřeba? 

 Už i tak máte s plánovanou rekonstrukcí řadu starostí a jěště k tomu nevíte, na který úřad zajít jako první? Máme však pro Vás dobrou zprávu, protože běžné stavební úpravy nebudou představvovat zas až tak velký problém. Obvyklá rekonstrukce koupelny nebo přestavba bytového jádra se ve většině případů obejde bez stavebního povolení. Vždy však musíme splnit podmíny stanovené stavebním zákonem.

Dle stávající legislativy jsou stavební úpravy nevyžadující stavební povolení a ohlášení takové, kterými se nemění způsob užívání stavby, nezasahuje se do nosných konstrukcí, nevyžaduje se posouzení vlivů na životní prostředí a nemůže být ohrožena ani požární bezpečnost stavby.

Základní podmínkou, aby jsme nemuseli na stavební úřad, je nezasáhnutí do nosných konstrukcí. Pro ujištění, že tato situace skutečně nenastane, je nejlepši si obstarat statický posudek. Vyhotovení statického posudku Vás bude stát kolem tří tisíc korun, budete mít však jistotu, že provádíte vše dle zákona a bude to Vaše pojistka před nepříjemným sousedem.

Pokud však k zásahu do nosných konstrukcí přeci jen dojde, nezbývá nic jiného, než o stavební povolení požádat. Tehdy musí stavebník doložit všechny požadované doklady včetně projektové dokumentace. I to však není žádný problém. Rádí Vám ji vyřídíme. Neváhejte nás kontaktovat!

Kontaktní informace
  • Baumistav s.r.o.
  • Ing. Michal Baumann
  •  
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • IČ: 04827180

Potřebujete pomoc? Napište nám!
E-mailová adresa:
Vaše zpráva:
Opište, prosím, kód:
fidjn