vana1Jak vybrat vanu vhodnou právě pro Vás?

Klasická koupel ve vaně si zajisté stále ponechává své kouzlo.

Pokud jste již vyřešili dilema, zda si pořídit sprchový kout nebo vanu, a nakonec se rozhodli pro to druhé, tak právě Vám patří tento článek.

Na našem trhu je nabídka van bohatá a vybrat si v ní nemusí být pro každého úplně jednoduché.  Než se však vydáme do obchodu, měli bychom se nejprve zamyslet: kolik máme k dispozici prostoru, kolik osob bude vanu užívat a co vlastně od vysněné vany očekáváme. Jinou vanu budou zajisté volit senioři, rodina s dětmi či mladý pár toužící po koupeli ve dvou. Každý z těchto osob bude mít trochu odlišné požadavky.

Jaký zvolit tvar?

vana2Tvar vany do jisté míry je limitován daným prostorem, ale i přesto máme většinou na výběr z více možností.  Kromě klasického obdélníku můžeme zvolit vanu rohovou, asymetrickou, či samostatně stojící (ta vyžaduje nejvíce prostoru). Rozhodně však neplatí, že čím větší vana, tím větší pohodlí a naopak. Vždy záleží jak je vana ergonomicky provedená. Každému však vyhovuje něco jiného, a proto je vhodné vanu před koupí v obchodě „na sucho" vyzkoušet.

Akrylátová vana

Dnes nejčastěji používaným materiálem pro výrobu van je akrylát. Právě mu vděčíme za celou škálu různých tvarů, kterých nám dnešní trh nabízí velké množství. Uživatelé u nich oceňují snadnou údržbu a jeho na omak teplý povrch.

Klasická litina

Litinové vany se vyznačují dlouhou životností a mají dobré izolační vlastnosti, teplá voda se v ní udrží tedy déle než u van z jiných materiálů.  Smaltovaný povrch dobře odolává otěru i chemickým čisticím prostředkům.

Smaltovaná ocel

Plechová vana je většinou cenově dostupnější, avšak studenější na dotek a voda v ní chladne rychleji, než u jiných materiálů.

Quaryl: pružnost akrylu, tvrdost křemene

vana3Jedná se o unikátní konstrukční  materiál vyvinutý firmou Villeroy & Boch, který vznikl kombinací akrylu a mletého minerálního křemene. Výsledný kompozit je homogenní, neporézní, s plně probarvenou vnitřní strukturou a vysokým leskem povrchu. Vyznačuje se vysokou odolností proti mechanickému namáhání, odolný proti všem běžně používaným chemickým substancím. Povrch vykazuje protiskluzové vlastnosti, je snadno omyvatelný a dobře se udržuje. QUARYL působí na dotyk teple, má vysokou akustickou pohltivost a dobré termoizolační vlastnosti.

Jeho vynikající vlastnosti nebyly od roku 2001, kdy byl poprvé uveden na trh, dosud ničím překonány. Díky technologii výroby, kterou se QUARYL zpracovává, je ideálně předurčen pro dříve nemyslitelná tvarová řešení, která aplikace klasického akrylátu neumožňovaly. Dokonalé hrany, hladké tvary a přechody, se díky této technologii staly skutečností.

Umělý kámen

Tento materiál je zajímavý zejména tím, že nabízí celou škálu barevných provedení. Jeho hlavní nevýhodou je však vysoká cena.

Pomůžeme Vám také vybrat sprchovou vaničku.

Kontaktní informace
  • Baumistav s.r.o.
  • Ing. Michal Baumann
  •  
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • IČ: 04827180

Potřebujete pomoc? Napište nám!
E-mailová adresa:
Vaše zpráva:
Opište, prosím, kód:
ckghe